Klub Absolwenta Szkoły Przywództwa powstał w 2015 r. z inicjatywy słuchaczy pierwszej edycji SPIW i zrzesza ponad 370 absolwentów wszystkich edycji programu.

Misją Klubu jest działanie na rzecz Polski, państwa bezpiecznego i silnego gospodarczo. Nasze cele realizujemy poprzez tworzenie środowiska skupionego wokół Instytutu Wolności i dzielącego jego wartości oraz integrację i podtrzymanie przyjaźni i kontaktów zawartych w trakcie trwania zajęć.

Klub to miejsce wymiany idei, powstawania pomysłów na realizację wspólnych projektów i wzajemnego wsparcia. Członkowie Klubu to osoby zaangażowane w wiele inicjatyw, należący do różnych organizacji politycznych, biznesowych czy naukowych, otwartych na nowe możliwości. To osoby o wielu talentach, dzielące wspólne wartości. Wierzymy, że tylko poprzez organizację i działanie zespołowe możemy tworzyć inicjatywy, które będą miały wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Działania Klubu koncentrują się na integracji i networkingu absolwentów, a także organizacji formalnych spotkań uczestników, na które zapraszamy przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki itp. Organizujemy warsztaty z osobami mogącymi przekazać nam wartościową wiedzę, zainspirować do działania, pomóc w rozwoju zainteresowań. Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, działamy na rzecz rozwoju każdego z absolwentów.

Dotychczasowe wydarzenia w ramach Klubu Absolwenta:

- spotkanie z absolwentem SPIW Nicholasem Siekierskim, poświęcone tematyce bractw studenckich w USA Leadership Development in America: the Sigma Chi Fraternity,

spotkanie z Jakubem Groszkowskim, ekspertem Ośrodka Studiów Wschodnich, które dotyczyło sytuacji politycznej w Czechach.

- warsztaty "Zarządzanie zmianą" z Edytą Sadowską, prezes Ringier Axel Springer Polska,

- warsztaty z Grzegorzem Turniakiem z Akademii Rekomendacji, który podzielił się ze słuchaczami tajnikami efektywnego networkingu i opowiedział jak skuteczni przywódcy budują sieci kontaktów i wykorzystują networking.

- warsztaty Strategiczne Klubu Absolwenta; Podczas trzydniowego spotkania szesnastu absolwentów wypracowywało założenia dla kolejnej edycji Szkoły Przywództwa, a także przygotowali plan działań dla Klubu Absolwenta na kolejny rok.

- spotkanie z Beatą Szydło - ówczesną kandydatką PIS na urząd Prezesa Rady Ministrów (wrzesień 2015),

- spotkanie z Tomaszem Siemoniakiem - Ministrem Obrony Narodowej w latach 2011-2015 (październik 2015),

- spotkanie z Witoldem Juraszem - prezesem Ośrodka Analizy Strategicznej (listopad 2015),

- udział członków Klubu Absolwenta w konferencji Asy Polskiej Gospodarki (październik 2016).

Osoby zainteresowane kontaktem z Klubem Absolwenta prosimy o wysyłanie wiadomości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy wspierający